Балка Широка (Оленячий Ріг) — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Балка Широка (Оленячий Ріг)

Балка Широка (Оленячий Ріг)

Одна з найбільших балок на острові Хортиця, має 23 відгалуження, за що і отримала свою другу назву – "Оленячий Ріг". Це не лише досить широка, але і довга балка – її центральне русло досягає майже кілометра в довжину. Схили Широкої балки зайняті степовою рослинністю, у тому числі – ковилою, яка навесні, зацвітаючи, перетворює схили на сріблястий океан, що колишеться хвилями від вітру. Русло балки заповнене густим лісом з безлічі дерев і чагарників, між ними зростає висока трава. По внутрішньому руслу проходить декілька невеликих, ледве помітних стежин, які ведуть уздовж русла на північний схід. На шляху зустрічаються відкриті галявини, вкриті степовим різнотрав'ям. Не дивлячись на чималу глибину русла балки, схили її не дуже круті, а в центр балки досить часто потрапляють теплі сонячні промені.

Пляж в Широкій балці

Прибережна частина балки – це красивий ліс з високих дерев, що доходить майже до самої річки. Цей ліс пересікає декілька стежок – від схилу до схилу, і уздовж русла, до річки. Ближче до берега схили балки стають скелястими, по цих скелях можна досить зручно піднятися вгору на один із схилів над річкою. Берег балки представлений затишним піщаним пляжем, з якого відкривається гарний вид на Старий Дніпро. Завдяки тому, що пляж знаходиться в невеликій затоці, вода тут влітку і чиста, і в той же час тепла. У прибережній частині північного схилу балки на скелях розташований профілакторій Запорізького титано-магнієвого комбінату.

 

Показати цей об'єкт на карті

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Під час Великої вітчизняної війни для сполучення між берегами була створена тимчасова залізнична гілка

Цікавий факт

На Хортиці мешкає найменший птах Європи - жовточуба золотомушка. Пташечка розміром до 10 см важить менше, ніж чайна ложка цукру!

Прокат велосипедів на Хортиці

Корисна інформація

Етнічні флейти myflute.org

Хортиця – чудове місце для єднання з природою, медитації, духовного саморозвитку. Природа острова – ідеальне місце, де можна пограти на флейті – інструменті, що єднає людину та Природу. Оберіть флейту вашої мрії, й візьміть її з собою на природу! Спеціально для любителів острова Хортиця – кращі флейти від запорізького майстра! Заходьте на наш сайт – myflute.org і знайдіть флейту вашої мрії!

Перейти на сайт