Думна скеля — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Думна скеля

Думна скеля

Масивна гранітна скеля, що нависає над береговою смугою острову Хортиця; зі скелі відкривається мальовничий краєвид на Дніпро. Своєю назвою ця висока скеля зобов'язана легенді, згідно якої запорозькі козаки збиралися тут, щоб обдумати свої майбутні походи, військові операції, або ж просто поміркувати про майбутнє. Думали запорозькі отамани про те, як здолати непрошеного гостя, вигнати ворога і як можна меншою ціною отримати перемогу, а після – оголошували своє рішення, яке було таким же твердим, як камінь цієї скелі.

Альтанка на Думній скелі

Продовжити дотримуватися традиції, що описана в легенді, можна і сьогодні – це місце дуже добре підходить для єднання з природою і для роздумів у поєднанні із спогляданням прекрасних пейзажів берегової смуги Дніпра. На скелі є затишний оглядовий майданчик з лавками, тут завжди можна побути наодинці зі своїми думками, обміркувати питання, що хвилюють, а Хортиця неодмінно підкаже вам правильний шлях.

 

Показати цей об'єкт на карті

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Еко-тури по Дніпру, прокат байдарок та каяків, школа каякінгу, кемпінг, хостел

Цікавий факт

Перші кургани на Хортиці почали зводити задовго до появи найдавнішої з Єгипетських пірамід – в IV тисячолітті до нашої ери. Для порівняння, дата побудови найдавнішої єгипетської піраміди фараона Джосера - близько 2770 року до нашої ери.

Прокат велосипедів на Хортиці