Дендропарк — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Дендропарк

Дендропарк

Дуже живописний парк, що складається з декількох алей і галявин, де висаджено безліч видів дерев і чагарників. Цей дендропарк (парк дерев) був заснований ще в середині минулого століття, в планах його розмір в багато разів перевищував сьогоднішній – планувалося улаштувати парк практично на всій території центральної частини Хортиці. Деякий час парк залишався без нагляду, проте в даний час вже зроблено багато роботи по його облагороджуванню. Сьогодні хортицький дендропарк – це неймовірно різноманітний куточок природи, де в єдиній композиції зібрана велика кількість рослин як місцевих, так і екзотичних форм, не властивих нашим краям. Парк дуже гармонійно вписався в навколишній природний ландшафт острова Хортиця, і став справжньою прикрасою природної перлини на Дніпрі.

Дендропарк на Хортиці

У створенні проекту парку брав участь доктор біологічних наук, професор Л. І. Рубцов, що брав участь в розробці таких відомих природних об'єктів, як Національний ботанічний сад імені Гришко і дендропарк в біосферному заповіднику "Асканія-Нова". Деякі висаджені тут дерева були привезені з Нікітського ботанічного саду в Криму. З 2012 року почався процес реалізації плану подальшого розвитку парку, на додатковій території з урахуванням композиційних особливостей парку висаджуються нові дерева. Завдяки особливому підбору рослин парк чудово і по-особливому виглядає у всі пори року.

Дендропарк на Хортиці

Будучи цікавою пам'яткою Хортиці, парк містить в собі окремі елементи, кожен з яких сам по собі став цікавинкою парку. Серед них – ялівцевий гай з надзвичайно чистим повітрям, Сонячна галявина в самому відкритому місці парку (тут планується встановити сонячний годинник), дубова алея, і Алея закоханих з чарівних чагарників спіреї.

Один з куточків дендропарку

Дендропарк на Хортиці можна відвідати у будь-яку пору року, за будь-якої погоди – тут завжди є чим помилуватися. Співробітниками заповідника на замовлення також проводиться цікава екскурсія в дендропарк, під час відвідування якої ви дізнаєтеся багато цікавих фактів про історію цього парку, про його цікаві особливості, і про видову різноманітність зростаючих тут дерев, чагарників і трав.

 

Показати цей об'єкт на карті

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Унікальна пам'ятка археології, що включає в себе 12 кромлехів і 6 кам'яних закладок кінця V - початку IV тисячоліття до н.е.

Цікавий факт

Довжина шляху навколо всієї Хортиці по колу берегової лінії – близько 27 кілометрів. Щоб обійти весь острів по берегу пішки, знадобиться йти без зупинок близько 6 годин в середньому темпі.

Прокат велосипедів на Хортиці