Степ біля Наумової балки — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Степ біля Наумової балки

Степ біля Наумової балки

Велика ділянка справжнього першостепу, що зберігся між верхів’ями балок Наумової та Біля перевозу. Справжній степ, що раніше вкривав більшу частину острова Хортиця, внаслідок людської діяльності в сучасному світі став досить рідкісним видом ландшафту. На Хортиці степ зберігся переважно на схилах балок та вздовж узбережжя. Одна з примітних ділянок першостепу на Хортиці розташована між верхів’ями балок Наумової та Біля перевозу. На близько 10 гектарах розкинувся справжній океан ковили – основного представника степової рослинності. Весною, коли ковила квітне, вся місцевість перетворюється на величезне срібне покривало, що чарівно колоситься на вітру. Ця ділянка дає уявлення про те, якими були ландшафти степової України сотні та тисячі років тому. Через цей куток заповідної природи проходить кілька стежок. Якщо пройтися ними, можна зблизька помилуватися ковилою й степовим різнотрав’ям.

Океан золотої ковили в степу

Особливо гарно виглядає ділянка степу над вечір у травні, коли стеблини квітучої ковили підсвічуються золотим світлом сонця, що сідає. На протилежному березі, на території правобережного урочища Вирва, можна побачити схожу ділянку ковилового степу, яка також близько підходить до берега, до скель. Знаходячись у хортицькому степу, намагайтеся не сходити з широких грунтових стежин, зберігати степ від витоптування та від пожеж. Степ острова Хортиця – це справжня перлина світу флори, яка зберіглася з давних-давен у незміненному вигляді.

 

Показати цей об'єкт на карті

Фото:


Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Масивна гранітна скеля над береговою смугою острову Хортиця з мальовничим видом на Дніпро

Цікавий факт

Жоден з видів змій, які проживають на території заповідника "Хортиця", не представляє ніякої небезпеки для людини.

Прокат велосипедів на Хортиці