Чорна скеля — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Чорна скеля

Чорна скеля

Якщо ви повернете від металевого Арочного мосту праворуч одразу після того, як мостовий перехід поєднається з островом Хортиця, а потім пройдете невеличкою стежкою на захід, то потрапите на одну з найвищих скель острова Хортиця – Чорну скелю. Вона оточує острів з північного сходу й тягнеться від мосту до невеличкого піщаного пляжу неподалік від профілакторію «Чайка». Ця висока гранітна стіна розташована так, що в сонячний день вона відкидає тінь на води Старого Дніпра і на саму себе, від чого й виглядає темнішою за інші скелі.

Місцями скелю перетинають трохи помітні гірські стежки, які спускаються до води. Подекуди під скелею розташувалися невеличкі піщані пляжі, на яких можна усамітнитися й насолодитися видами хортицьких та правобережних скель, що нависають над Старим Дніпром. Де-не-де скеля стає прямовисною, обривчастою.

Висота Чорної скелі – до 30 метрів, завдяки цьому звідси відкривається простора панорама річки, якою можна помилуватися під час прогулянки по стежині у верхній частині скелі, біля скелястого обриву. У західній частині скелю огинає стежина, яка приведе вас на затишний пляж між цією й сусідньою скелею. На Чорній скелі можна знайти безліч цікавих тріщин, гротів, де ростуть незвичайні скальні рослини.

 

Показати цей об'єкт на карті

Фото:

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Музей з великою кількістю виставок і експозицій, присвячених історії острову Хортиця та запорозького козацтва

Цікавий факт

На острові Хортиця знаходиться близько 5 діючих джерел, і десятки ключів і струмків з прохолодною підземною водою. Влітку ця подарована природою хортицьких земель вода рятує мандрівників від спеки.

Прокат велосипедів на Хортиці