Чорна скеля — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Чорна скеля

Чорна скеля

Якщо ви повернете від металевого Арочного мосту праворуч одразу після того, як мостовий перехід поєднається з островом Хортиця, а потім пройдете невеличкою стежкою на захід, то потрапите на одну з найвищих скель острова Хортиця – Чорну скелю. Вона оточує острів з північного сходу й тягнеться від мосту до невеличкого піщаного пляжу неподалік від профілакторію «Чайка». Ця висока гранітна стіна розташована так, що в сонячний день вона відкидає тінь на води Старого Дніпра і на саму себе, від чого й виглядає темнішою за інші скелі.

Місцями скелю перетинають трохи помітні гірські стежки, які спускаються до води. Подекуди під скелею розташувалися невеличкі піщані пляжі, на яких можна усамітнитися й насолодитися видами хортицьких та правобережних скель, що нависають над Старим Дніпром. Де-не-де скеля стає прямовисною, обривчастою.

Висота Чорної скелі – до 30 метрів, завдяки цьому звідси відкривається простора панорама річки, якою можна помилуватися під час прогулянки по стежині у верхній частині скелі, біля скелястого обриву. У західній частині скелю огинає стежина, яка приведе вас на затишний пляж між цією й сусідньою скелею. На Чорній скелі можна знайти безліч цікавих тріщин, гротів, де ростуть незвичайні скальні рослини.

 

Показати цей об'єкт на карті

Фото:

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Театр козацького бою "Січові козаки" біля Запорозької Січі на Хортиці

Цікавий факт

Біля Хортиці перші сліди людини з'явилися близько 15 тисяч років тому

Прокат велосипедів на Хортиці