Кам`яне святилище — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Кам`яне святилище

Кам`яне святилище

Кам`яна закладка яйцевидної форми – частина культового комплексу бронзової епохи (2000 років до н.е.) . Закладка була виявлена і досліджена в 1992 році. Вона має вигляд кам`яної викладки розміром 3,5 на 2,8 метрів із обкатаних гранітних каменів, старанно викладених шаром товщиною від 5 до 20 см. Центр яйцевидної конструкції має «жовток» – овальну область, що не заповнена каменем. По прикладу сусідніх кам`яних закладок цього культового комплексу, гострий кінець конструкції направлений на схід. При дослідженнях в центральному «жовтку» була знайдена яма овальної форми, розміром 1.3х1м, протягнена із півночі на південь. Глибина ями – 1,13 м, а всередині неї була знайдена ліплена чаша-алтарик прямокутної форми, направлена по сторонам світу. Посудини такого типу зустрічаються дуже рідко – подібні дві знахідки відносяться до ямної культури, ще дві - до катакомбної. Рідкість такого типу чаш свідчать про її особливу, не побутову приналежність.

Схема кам`яної закладки

У наш час на території культового комплексу також було створено дерев`яну скульптуру язичницької богині, покровительки прядіння та ткання, матерів і незамужніх дівчин – Макоші.

 

Показати цей об'єкт на карті

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Безліч красивих глиняних балок і ярів на східному узбережжі Хортиці

Цікавий факт

Найвища точка Хортиці знаходиться на території історико-культурного комплексу "Скіфський Стан" – унікального музею під відкритим небом. Висота над рівнем Дніпра тут становить 60 метрів, звідси відкриваються чудові краєвиди на землі Хортиці, панорама Дніпра, правого берега та міста Запоріжжя.

Прокат велосипедів на Хортиці