Південна частина — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Південна частина Хортиці

Південна частина Хортиці – найзаповідніша, більшу її частину займають луки і плавневі ліси, а також чисельні озера, протоки та затоки. Тут живе найбільша кількість тварин, птахів та комах острова Хортиця. Плавні Хортиці є зоною абсолютної заповідності, тут заборонено будь-яке втручання людини в світ природи, а довкола царює тиша, яка зрідка переривається співом птахів і шелестом вікових дерев. Оскільки ця частина Хортиці – найвіддаленіша від основних доріг, ця частина острова – найбільш спокійна й затишна.

Тут помітний особливий мікроклімат приплавневої і озерної частини Хортиці – більш вологе і прохолодне чисте повітря, зміна степових ландшафтів луками і лісами, висока чисельність комах і плазунів. Висота поверхні тут різко знижуються, в деяких місцях доходячи до самого рівня дніпровських вод. Місцевість у низинах – болотиста, іноді заливається водою, зустрічаються струмки і невеликі протоки, які з’єднують окремі озера. У плавнях Хортиці живуть дикі тварини: косулі, кабани, і навіть олені.

 

Залишки залізниці

Під час Великої вітчизняної війни для сполучення між берегами була створена тимчасова залізнична гілка

Детальніше...

Південний пляж

Затишний піщаний пляж, розташований на кордоні степу і плавнів – один з найчистіших пляжів на Хортиці

Детальніше...

Протолче

Меморіально-туристичний комплекс, розташований в самому серці заповідної природи острова Хортиця

Детальніше...

Хортицькі плавні

Найбільш заповідна частина Хортиці - казкова країна озер, проток і плавневих лісів, справжній храм Природи

Детальніше...

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Чотирьохарковий двояруний міст, що з'єднує острів Хортиця з лівим берегом Дніпра

Цікавий факт

На Хортиці мешкає найменший птах Європи - жовточуба золотомушка. Пташечка розміром до 10 см важить менше, ніж чайна ложка цукру!

Прокат велосипедів на Хортиці

Корисна інформація

Етнічні флейти myflute.org

Хортиця – чудове місце для єднання з природою, медитації, духовного саморозвитку. Природа острова – ідеальне місце, де можна пограти на флейті – інструменті, що єднає людину та Природу. Оберіть флейту вашої мрії, й візьміть її з собою на природу! Спеціально для любителів острова Хортиця – кращі флейти від запорізького майстра! Заходьте на наш сайт – myflute.org і знайдіть флейту вашої мрії!

Перейти на сайт