Південна частина — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Південна частина Хортиці

Південна частина Хортиці – найзаповідніша, більшу її частину займають луки і плавневі ліси, а також чисельні озера, протоки та затоки. Тут живе найбільша кількість тварин, птахів та комах острова Хортиця. Плавні Хортиці є зоною абсолютної заповідності, тут заборонено будь-яке втручання людини в світ природи, а довкола царює тиша, яка зрідка переривається співом птахів і шелестом вікових дерев. Оскільки ця частина Хортиці – найвіддаленіша від основних доріг, ця частина острова – найбільш спокійна й затишна.

Тут помітний особливий мікроклімат приплавневої і озерної частини Хортиці – більш вологе і прохолодне чисте повітря, зміна степових ландшафтів луками і лісами, висока чисельність комах і плазунів. Висота поверхні тут різко знижуються, в деяких місцях доходячи до самого рівня дніпровських вод. Місцевість у низинах – болотиста, іноді заливається водою, зустрічаються струмки і невеликі протоки, які з’єднують окремі озера. У плавнях Хортиці живуть дикі тварини: косулі, кабани, і навіть олені.

 

Залишки залізниці

Під час Великої вітчизняної війни для сполучення між берегами була створена тимчасова залізнична гілка

Детальніше...

Південний пляж

Затишний піщаний пляж, розташований на кордоні степу і плавнів – один з найчистіших пляжів на Хортиці

Детальніше...

Протолче

Меморіально-туристичний комплекс, розташований в самому серці заповідної природи острова Хортиця

Детальніше...

Хортицькі плавні

Найбільш заповідна частина Хортиці - казкова країна озер, проток і плавневих лісів, справжній храм Природи

Детальніше...

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Язичницьке дерев'яне святилище, розташоване на північному схилі балки Велика Молодняга

Цікавий факт

Найвища точка Хортиці знаходиться на території історико-культурного комплексу "Скіфський Стан" – унікального музею під відкритим небом. Висота над рівнем Дніпра тут становить 60 метрів, звідси відкриваються чудові краєвиди на землі Хортиці, панорама Дніпра, правого берега та міста Запоріжжя.

Прокат велосипедів на Хортиці

Корисна інформація

Етнічні флейти myflute.org

Хортиця – чудове місце для єднання з природою, медитації, духовного саморозвитку. Природа острова – ідеальне місце, де можна пограти на флейті – інструменті, що єднає людину та Природу. Оберіть флейту вашої мрії, й візьміть її з собою на природу! Спеціально для любителів острова Хортиця – кращі флейти від запорізького майстра! Заходьте на наш сайт – myflute.org і знайдіть флейту вашої мрії!

Перейти на сайт