Фотографія Хортиці перемогла в конкурсі від Вікіпедії — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Фотографія Хортиці перемогла в конкурсі від Вікіпедії

Фотографія Хортиці перемогла в конкурсі від Вікіпедії

Фото "В очікуванні зливи", зроблене запорізьким фотографом Олексієм Толмачовим у квітні цього року, стало кращою фотографією Запорізької області на міжнародному фотоконкурсі "Вікі любить Землю". Про це повідомляється на офіційному сайті конкурсу.

Міжнародний фотоконкурс "Вікі любить Землю" проходив с 1 по 31 травня 2015 року. У конкурсі могли взяти участь фотографії об'єктів природно-заповідного фонду. Мета конкурсу – створення повної ілюстрованої інформаційної бази про природно-заповідний фонд усього світу. Цього року конкурс проходив у більш, ніж 25 країнах, при цьому тільки з України було відправлено на конкурс більше 14.7 тисяч фотографій. Наприкінці літа були підведені підсумки фотоконкурсу, роботи оцінювали більше 15 членів журі зі всього світу. В суботу, 12 вересня, на колокольіе Києво-Печерської Лаври в Києві відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу.

Робота "В очікуванні зливи" перемогла в номінації "Краще фото Запорізької області". Фотографія була зроблена 4 квітня 2015 року на Наумовій скелі у північно-західній частині острова Хортиця. На фото зображене найвужче й найглибше місце Старого Дніпра, оточене найдавнішими скелями острова Хортиця й правобережного заповідного урочища "Вирва". На фото відображений момент за секунди до початку потужної грозової зливи.

Своїми враженнями поділився автор знімка, засновник проектів hortica.zp.ua та zphoto.zp.ua, запорізький фотограф Олексій Толмачов:

"Я дуже радий, що прийняв участь у цьому конкурсі, і що фотографія мого рідного краю змогла перемогти тут. Мені дуже приємно, що завдяки цій перемозі багато людей, що проживають в інших містах і країнах, зможуть оцінити красу запорізької природи, унікальність острова Хортиця й заказника "Дніпровські пороги". Перемога в конкурсі ще раз доводить, що в Запоріжжі є чудові місця з незвичайними пейзажами. Природа острова Хортиця по-справжньому унікальна в масштабах не тільки України, але й усього світу. Я буду із задоволенням і надалі приймати участь у подібних фотоконкурсах, щоб поділитися з усім світом своїм баченням рідного міста й оточуючої нас природи" - відзначив фотограф.

Для довідки: геологічний заказник загальнодержавного значення "Дніпровські пороги" розташований у межах м. Запоріжжя й має площу 1383 гектари. Територія заказника містить у собі острів Хортиця, острів Байди, скелясті острови Дубовий, Три Стовпи, Два стоги на Дніпрі поблизу Дніпрогесу, а також острів Розтьобин біля Хортиці. Заказник створений з метою збереження унікальних природних пам'яток геології в порожистій частині Дніпра, включаючи відшарування докембрійських кристалічних порід, комплекси наскальної рослинності, байрачних та плавневих лісів, цілинних степових ділянок та дніпровських плавнів; рідкісних, зникаючих і ендемічних видів рослин і тварин. Заказник охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони й використання.

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Земляний пагорб біля музею, на якому встановлений найвищий флагшток в Україні

Цікавий факт

Біля Хортиці перші сліди людини з'явилися близько 15 тисяч років тому

Прокат велосипедів на Хортиці