Про проект — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Про проект

Сайт Національного заповідника "Хортиця"

Ідея створення сучасної туристичної інформаційної системи для Національного заповідника «Хортиця» народилася ще навесні 2012 року. Саме тоді було здійснено першу спробу систематизувати усю наявну цікаву та корисну інформацію про острів Хортиця, об’єднавши її в єдину систему, доступну всім за допомогою мережі Інтернет. Основна ідея полягала у створенні онлайн-путівника, який би складався із розповідей про визначні місця острова Хортиця. Одним із найважливіших завдань було не просто написати такі розповіді, але й об’єднати їх із картографічною інформацією для більшої наочності та зв’язку інформації з територією острова Хортиця.

Вже восени 2012 року було написано достатньо текстових матеріалів про особливості природи, історію острова Хортиця та основні цікаві об’єкти на території заповідника. Крім того, було зібрано достатньо фотоматеріалів, присвячених острову Хортиця, місту Запоріжжя і природі запорізького краю. Саме тоді розпочалося створення інтерактивної карти острова Хортиця, що об’єднала усі визначні місця та об’єкти туристичної інфраструктури заповідника.

Наприкінці 2012 року ідея створення туристичної інформаційної системи отримала суттєвий розвиток, а до плану розробки було включено створення програми для мобільних пристроїв на платформі Android, яка б виконувала функції путівника по острову. Основна ідея – створити програму, яка б містила інтерактивну карту Хортиці із можливістю GPS-навігації по території заповідника, а також зробити інформацію про всі цікаві об’єкти заповідника доступною в будь-якому місці острова Хортиця. Одночасно зі створенням сайту було розпочато процес активної розробки програми для мобільних пристроїв.

ООсновна задача проекту – зробити доступною для всіх відвідувачів заповідника таку важливу та цікаву інформацію: детальні відомості щодо розташування визначних місць, як дістатися на Хортицю різними видами транспорту з різних точок міста і країни, основні особливості природи острова Хортиця, правила заповідного режиму, що діє на острові, цікаві факти про Хортицю тощо. Доступність такої інформації дозволить підвищити рівень поінформованості відвідувачів заповідника, сприяючи популяризації острова Хортиця та запорізького краю як привабливого туристичного центру. Крім того, створена система дозволить збільшити потік відвідувачів острова Хортиця завдяки наочній презентації цікавих відомостей про Хортицю, та інтеграції картографічних сервісів для полегшення навігації по острову.

У червні 2013 року було завершено наповнення ресурсу інформацією, і вже 11 червня відбулось офіційне відкриття проекту. Проект включає дві складові:

Основною особливістю сайту є наявність інтерактивної карти острова Хортиця, пов'язаної з Путівником по заповіднику. Уся інформація на карті пов’язана з детальними розповідями про об’єкти острова Хортиця, а кожна розповідь проілюстрована фотографіями. Ще однією перевагою сайту є наявність дуже деталізованих відомостей про те, як дістатися до Хортиці. Такі відомості є дуже важливими для тих, хто планує відвідати заповідник, особливо для гостей нашого міста. Розмітку сайту автоматично адаптовано під будь-який розмір екрану, тому вміст зручно переглядати на будь-якому пристрої – від ПК до смартфона.

Взяти всю необхідну інформацію з собою дозволяє програма для мобільних пристроїв на базі Android. Тепер кожен відвідувач, який має такий пристрій з інстальованою програмою, може знайти всю необхідну інформацію прямо на місці відвідування заповідника, без доступу до Інтернету та без використання додаткових джерел інформації.

Вже на момент відкриття проекту складено план розвитку створеної інформаційної системи, матеріали сайту будуть регулярно доповнюватися новими публікаціями та розділами, а функціональні можливості мобільної програми будуть розширюватися завдяки випуску нових версій. Набір можливостей і обсяг інформації, доступний на момент відкриття ресурсу, є лише першою частиною проекту, який буде поступово розвиватися і розширюватися.

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Безліч красивих глиняних балок і ярів на східному узбережжі Хортиці

Цікавий факт

З 1944 по 1952 рік у південній частині Хортиці проходила тимчасова залізнична магістраль, яка пов'язала через острів Хортиця правий і лівий берег Запоріжжя на час відновлення основних мостів після війни. Насип від цієї залізниці збереглася на Хортиці до наших днів.

Прокат велосипедів на Хортиці