Плямисті олені на Хортиці (ФОТО) — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Плямисті олені на Хортиці (ФОТО)

Плямисті олені на Хортиці (ФОТО)

Світ фауни Національного заповідника "Хортиця"" дуже різноманітний: на території заповідного острова мешкає більше 250 видів тварин, багато з яких – дуже рідкісні. Серед розмаїття видів одним з найбільш вражаючих є найбільший представник фауни Хортиці – плямистий олень. Пропонуємо вашій увазі добірку фотографій цих чудових тварин у природному середовищі існування на острові Хортиця.

Плямисті олені на Хортиці

Олені живуть в найбільш заповідній, частині острова Хортиця. Завдяки віддаленості від людей, автомобілів та інших негативних факторів цивілізації, ці тварини почуваються тут досить комфортно.

Олені на Хортиці

Завдяки природоохоронній діяльності заповідника популяція плямистих оленів на Хортиці росте з року в рік.

Олені на зимовій Хортиці

Незважаючи на значний розмір цих тварин і досить велику популяцію виду, зустріти оленя на Хортиці – дуже велика удача.

Олені на Хортиці

Тривожити тварин дуже небажано, і якщо ви коли-небудь зустрінете їх на своєму шляху, постарайтеся не злякати оленів – спостерігати за ними на відстані буває дуже цікаво.

Плямисті олені, острів Хортиця

Найяскравіше забарвлення у оленів влітку – тоді вони стають рудими, а по всьому тілу добре видно світлі плями. На зиму забарвлення стає більш тьмяним і темним, а плями стають майже непомітними.

Плямистий олень на Хортиці

Довжина тіла оленя становить 160-180 см, висота в холці 95-112 см, маса – від 75 до 130 кг.

Плямисті олені на острові Хортиця

Харчуються олені трав'янистими рослинами, опалими жолудями, горіхами і плодами, листям дерев і чагарників, грибами, ягодами, а взимку можуть харчуватися корою і гілками дерев.

Олені на Хортиці

Самки у віці 2-3 років і старше щорічно приносять потомство – один або два оленяти. Сезон розмноження оленів проходить восени.

Плямисті олені

Олексій Толмачов

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Меморіально-туристичний комплекс, розташований в самому серці заповідної природи острова Хортиця

Цікавий факт

У минулому кілька островів, видимих зараз з північного краю Хортиці перед ДніпроГЕСом, були поєднані з Хортицею піщаною косою.