Сходи закоханих — Національний заповідник "Хортиця"

Гід по Хортиці у вас в кишені

Мобільний додаток

  • Працює будь-де без доступу до мережі!
  • Ілюстровані розповіді про понад 150 цікавих місць, пам’яток історії та природи
  • Пішохідні, велосипедні та автомобільні маршрути між будь-якими точками
  • Навігація, пошук та всі об’єкти інфраструктури

Завантажити з Google Play

Виступ Січових козаків

Сходи закоханих

Сходи закоханих

Між хортицьким дендропарком і селищем Наукове містечко, недалеко від будівлі колишнього ЦІМЕТа (Центральний інститут механізації та електрифікації тваринництва), в 30х-40х роках ХХ століття був побудований архітектурно-ландшафтний ансамбль, який гармонійно вписався в невеликий парк біля будівлі інститута. Основною визначною пам'яткою паркового комплексу стали кам'яні сходи, що простягнулися від будівлі ЦІМЕТа вниз до району багатоповерхових будинків в селищі Наукове містечко. Ці довгі сходи, що складаються із 168 сходинок, практично з самого моменту спорудження привертали до себе увагу людей з усіх куточків нашого міста. За традицією, сюди часто заїжджають на фотосесію весілля. Завдяки популярності серед молодят це місце в народі стали називати "сходами закоханих".

Зі сходів відкривається цікавий вид на Дніпро, крізь просвіти паркових насаджень видно міст Преображенського, східне узбережжя Хортиці і околиці. Посеред сходів, на одному з майданчиків, розташовується кругла альтанка.

Альтанка на Сходах закоханих

Згодом конструкція сходів стала приходити в занепад - побілка на огородженні стала опадати, самі перила стали руйнуватися, та ж доля спіткала і колись гарну білосніжну альтанку. Проте, в такому вигляді цей об'єкт залишався не менше привабливим - завдяки незвичайному висвітлення і оригінальному зовнішньому вигляду ці "пост-апокаліптичних" локації стали популярним місцем для фотосесій.

Відреставрована частина сходів

У 2014 році було розпочато роботи з реставрації частини сходів - побілено кам'яну огорожу, встановлені декоративні кулі замість зруйнованих, на майданчиках з'явилися лавочки для відпочинку. Але, на жаль, через неякісні матеріали, що були застосовані під час реставрації, вже через півроку від ремонту не залишилося і сліду - під впливом погодних умов вся побілка облізла, встановлені кулі потріскалися, а потім і зовсім зруйнувалися. З тих пір сходи знову набули вже звичний, занедбаний вигляд, що так полюбився місцевим фотографам.

Нижня частина сходів

Незважаючи на складну історію, це місце, як і раніше, залишається однією з важливих пам'яток не тільки місцевого паркового комплексу, але і всієї Хортиці - тут можна провести час в прохолодній тіні високих дерев, подихати свіжим повітрям, насолодитися краєвидами Дніпра з висоти, і відпочити на лавочках, що встановлені на сходах. Як і раніше, тут можна зустріти багато молодят, і просто відвідувачів заповідного острова, яким полюбилося це незвичайне місце.

 

Показати цей об'єкт на карті

Гід по Хортиці у вас в кишені

Мобільний додаток

  • Працює будь-де без доступу до мережі!
  • Ілюстровані розповіді про понад 150 цікавих місць, пам’яток історії та природи
  • Пішохідні, велосипедні та автомобільні маршрути між будь-якими точками
  • Навігація, пошук та всі об’єкти інфраструктури

Завантажити з Google Play

Кемпінг Сагайдачний

RocknRope: роупджампінг, скелелазання, естремальні експедиції

Теплоходные экскурсии и аренда теплохода в Запорожье от компании Речной Трамвайчик

Куди піти

Кам'яні сходи з 168 сходинок, що з'єднують дендропарк біля будівлі ЦІМЕТа з селищем Наукове містечко

Цікавий факт

У XVIII столітті князь Григорій Потьомкін планував облаштувати на острові Хортиця великий сад в англійському пейзажному стилі, і навіть хотів побудувати тут палац. Царський сад був частково створений, однак чергова війна з Туреччиною не дозволила реалізувати всі плани і побудувати палац.