Міст Преображенського через Старий Дніпро — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Міст Преображенського через Старий Дніпро

Міст Преображенського через Старий Дніпро

Красивий залізобетонний міст, що з'єднує острів Хортиця з Хортицьким районом Запоріжжя, побудований за проектом інженера Бориса Миколайовича Преображенського після війни, замінивши зруйнований у війну міст Стрілецького. Цей міст має два яруси – на верхньому прокладена залізниця, на нижньому – автодорога й пішохідна доріжка. Довжина моста становить 389 метрів, довжина арочного прольоту – 233 метри. Цей міст на сьогоднішній день є найдовшим арочним мостом в Україні – довжина його арки перевищує навіть довжину арки новішого металевого аркового моста через Старий Дніпро, який з'єднує острів Хортиця з правим берегом. На момент проектування деякі фахівці стверджували, що споруда моста з такою довгою аркою неможлива, досвіду будівлі таких мостів ще не було. Наприкінці 1952 року цей міст разом з чотирьохарочним мостом через Новий Дніпро був відкритий для руху.

Конструкція моста дуже гармонійно поєднується з оточуючими скелястими ландшафтами, прикрашаючи собою види на Старий Дніпро з Хортиці і з правого берега.

 

Показати цей об'єкт на карті

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Затишне місце відпочинку в тіні широкої крони вікового дуба

Цікавий факт

Відчути всю міць дніпровських вод, що вдаряються об гранітні пороги, можна, побувавши під Совутиною скелею, в місці, де плоскі скелі впритул підходять до річки. Вечорами і під час скидання води тут можна спостерігати за бурхливими потоками і слухати шум Дніпра.