Альтанка над рікою — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Альтанка над рікою

Альтанка над рікою

На території профілакторію Запорізького титано-магнієвого комбінату на гранітній скелі встановлена красива біла альтанка, з якої відкривається мальовничий краєвид на Старий Дніпро і міст Преображенського. У південному напрямку звідси видна вся західна берегова смуга Хортиці, до самого її краю в плавнях. Дуже добре з цієї альтанки виглядає Старий Дніпро, що наприкінці зливається з лівим руслом - Новим Дніпром. Далі по руслу видимість простягається на десятки кілометрів.

З іншого боку, на північ, звідси відкривається дуже детальний вигляд на один з найкрасивіших мостів - залізобетонний арочний міст Преображенського через Старий Дніпро. Особливо гарно він виглядає звідси увечері, коли сонце заходить за горизонт прямо над аркою мосту. Добре видно з альтанки високі скелі Хортиці і правого берега, звідси особливо помітно їх поступове пониження з півночі на південь.

Ця альтанка - одне з наймальовничіших і найромантичніших місць Хортиці. Побувавши тут один раз, ви захочете повернутися сюди знову і знову, щоб насолодитися свіжим річковим повітрям у поєднанні з відкритими просторими видами на хортицькі степи і скелі, панорамою річки і видом на міст.

 

Показати цей об'єкт на карті

Фото:


Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Еко-тури по Дніпру, прокат байдарок та каяків, школа каякінгу, кемпінг, хостел

Цікавий факт

На острові Хортиця на высокому пагорбі біля музею козацтва встановлено найвищий флагшток в Україні. Його висота – 35 метрів, а площа прапора – 50 квадратних метрів.