Балка Черняхівка — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Балка Черняхівка

Балка Черняхівка

Мальовнича прохолодна балка, що спускається до Старого Дніпра на західному узбережжі Хортиці, недалеко від межі плавневої частини острову. Балка Черняхівка відрізняється від інших балок і ярів Хортиці перш за все своїм незвичайним лісом – тут він складається з високих дерев, що підступають до самого берега. Завдяки поєднанню з заростями очеретів і гарним виходом до води, цей ліс здається казковим, надзвичайним. Русло цієї балки – одне з найпрохолодніших і тінистих місць на Хортиці. Особливо приємно знаходитися тут навесні і влітку, коли вся балка буквально світиться яскраво-зеленим кольором через віддзеркалення сонячного світла від соковитої трави і високих листяних дерев.

Вид на устя балки восени

Уздовж балки паралельно берегу проходить дві стежки, одна з яких приведе вас в справжній лабіринт в чагарниках очерету, що стоїть стіною по обидві сторони стежки. На північному схилі балки біля річки розташовані останні скелі, що виходять на поверхню, – далі на південь вони знижуються ще сильніше, заглиблюючись під товщу землі, а тут стають зовсім невисокими і пласкими. Балка Черняхівка - чудове місце для привалу, для відпочинку на шляху із світу степу в світ заповідних плавнів, що знаходяться південніше. Тут, біля річки, в тіні дерев, мандрівник знайде рятівну прохолоду в літню спеку.

 

Показати цей об'єкт на карті

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Найпівнічніша точка острова Хортиця, і одна з найвищих скель на Дніпрі, під якою знаходиться Змієва печера

Цікавий факт

Хортиця – найбільший острів на Дніпрі