Висячі болота — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Висячі болота

Висячі болота

Один з найбільш незвичайних і малочисельних видів ландшафтів - зростаючі просто на скелястому схилі болотяні рослини, можна спостерігати на західному узбережжі Хортиці. На північ від балки Черняхівки, посеред ковилового степу, піднімається стіна з очеретів. Таке незвичайне поєднання ландшафтів можна зустріти лише в декількох місцях, одне з них – острів Хортиця. Чому ж тут, на скелях, де немає і натяку на болота або озера, зростає очерет і осока? Все пояснюється досить неглибоким заляганням ґрунтових вод – тут, усередині скель, вони розташовуються на глибині всього 2 метри. З цієї причини вода в багатьох місцях виходить прямо на денну поверхню, просочуючись крізь скелі і утворюючи дуже зволожені ділянки в тонкому шарі степового ґрунту на скелях. Через надмірне зволоження ґрунту відбувається заболочування місцевості, від цього змінюється і ландшафт і видовий склад місцевої флори – степова рослинність змішується з болотною, а подекуди і повністю змінюється очеретом. Як і на інших болотах, очерет тут щорік засихає, поступаючись місцем молодому, який зростає навесні. Спустившись до Дніпра на цій ділянці берега, ви виявите біля води чисельні струмки в скелях, з яких повільно сочиться вода.

 

Показати цей об'єкт на карті

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Простора балка з широким гирлом, що виходить до Старого Дніпра недалеко від острову Байди

Цікавий факт

Перші кургани на Хортиці почали зводити задовго до появи найдавнішої з Єгипетських пірамід – в IV тисячолітті до нашої ери. Для порівняння, дата побудови найдавнішої єгипетської піраміди фараона Джосера - близько 2770 року до нашої ери.

Прокат велосипедів на Хортиці