Висячі болота — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Висячі болота

Висячі болота

Один з найбільш незвичайних і малочисельних видів ландшафтів - зростаючі просто на скелястому схилі болотяні рослини, можна спостерігати на західному узбережжі Хортиці. На північ від балки Черняхівки, посеред ковилового степу, піднімається стіна з очеретів. Таке незвичайне поєднання ландшафтів можна зустріти лише в декількох місцях, одне з них – острів Хортиця. Чому ж тут, на скелях, де немає і натяку на болота або озера, зростає очерет і осока? Все пояснюється досить неглибоким заляганням ґрунтових вод – тут, усередині скель, вони розташовуються на глибині всього 2 метри. З цієї причини вода в багатьох місцях виходить прямо на денну поверхню, просочуючись крізь скелі і утворюючи дуже зволожені ділянки в тонкому шарі степового ґрунту на скелях. Через надмірне зволоження ґрунту відбувається заболочування місцевості, від цього змінюється і ландшафт і видовий склад місцевої флори – степова рослинність змішується з болотною, а подекуди і повністю змінюється очеретом. Як і на інших болотах, очерет тут щорік засихає, поступаючись місцем молодому, який зростає навесні. Спустившись до Дніпра на цій ділянці берега, ви виявите біля води чисельні струмки в скелях, з яких повільно сочиться вода.

 

Показати цей об'єкт на карті

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Мальовнича прохолодна балка, що спускається до Старого Дніпра на західному узбережжі Хортиці

Цікавий факт

На острові Хортиця на высокому пагорбі біля музею козацтва встановлено найвищий флагшток в Україні. Його висота – 35 метрів, а площа прапора – 50 квадратних метрів.