Острів Розтьобин — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Острів Розтьобин

Острів Розтьобин

Невеликий острів, відокремлений вузькою протокою від східного узбережжя острова Хортиця між балками Костіною і Башмачкою. На цьому острові, названому на честь козацького рибалки Розтьоби, збереглися ділянки ковилового першостепу і заповідних плавнів. Дерева по кромці його берегу практично підступають до води, красиво відбиваючись у спокійній течії протоки. Острів здебільшого піщаний, низинний, з великою кількістю виходів до води, які утворюють невеликі пляжі. Земля цього острова відноситься до території Національного заповідника "Хортиця". На острові ростуть верби і осокори, що становлять основу плавневого лісу. Ширина протоки, що відокремлює острів від Хортиці, складає всього близько 50 метрів. Сам острів Розтьобин досить важко виявити з боку лівого берега Дніпра – звідси він здається частиною Хортиці, і практично ніяк не виділяється. З Хортиці ж відкривається дуже гарний вид на цей острівець, а навпроти нього розташований невеликий пляж і старий причал на території бази відпочинку "Дніпро".

Острів Розтьобин біля Хортиці

 

Показати цей об'єкт на карті

Фото:


Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Одна з найбільших балок на острові Хортиця, має 23 відгалуження, за що і отримала свою другу назву – "Оленячий Ріг"

Цікавий факт

Перші кургани на Хортиці почали зводити задовго до появи найдавнішої з Єгипетських пірамід – в IV тисячолітті до нашої ери. Для порівняння, дата побудови найдавнішої єгипетської піраміди фараона Джосера - близько 2770 року до нашої ери.