Альтанка в степу — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Альтанка в степу

Альтанка в степу

Продовжуючи ланцюжок затишних місць відпочинку на західному узбережжі Хортиці, на степовому пагорбі розташувалася кругла альтанка. Недалеко від мосту Преображенського, уздовж берега розкинулося покривало степового різнотрав'я, що нависає над водами Старого Дніпра. Звідси починається ділянка першостепу, що простягнувся на декілька кілометрів з півночі на південь – від мосту і майже до самих плавнів Хортиці. Тут, посеред мальовничих просторів, встановлена велика альтанка, з якою добре видно і степ, і русло річки, і протилежний берег, який, немов в дзеркалі, повторює форми рельєфу берега Хортиці.

Одна з особливостей цієї альтанки – її розмір. На відміну від інших альтанок на узбережжі, тут можна не лише постояти на краю обриву, але і сісти для відпочинку на лавку, розташовану по всьому колу альтанки і здатну вмістити дуже велику і дружну компанію мандрівників. У тіні цієї альтанки можна відпочити в дорозі, або сховатися від дощу – в цьому допоможе великий дах, пофарбований з внутрішньої сторони в різні кольори, немов веселка. Підібратися до альтанки можна як з боку профілакторію Феросплавного заводу, так і з боку прибережної стежки, що веде через степ уздовж краю уривистої скелі над річкою.

 

Показати цей об'єкт на карті

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Простора балка з широким гирлом, що виходить до Старого Дніпра недалеко від острову Байди

Цікавий факт

На острові Хортиця є незвичайний камінь, в якому знаходиться рівний отвір округлої форми. Є припущення, що цей камінь в давнину служив у якості маяка.