Пам’ятник писанці — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Пам’ятник писанці

Пам’ятник писанці

В 2007 році на острові Хортиця була встановлена півметрова скульптура великоднього яйця – пам’ятник Українській Писанці. Символ яйця в образі української писанки давно стала невід’ємним атрибутом великодніх свят. Скульптура виконана із граніту, доставленого із знаменитого Янцівського гранітного кар’єру, і розписана традиційним українським орнаментом. До Великодніх свят у 2013 році розпис був оновлений з використанням традиційних рослинних і геометричних мотивів.

 

Показати цей об'єкт на карті

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Меморіально-туристичний комплекс, розташований в самому серці заповідної природи острова Хортиця

Цікавий факт

Глибина Старого Дніпра напроти Хортиці в районі правобережної скелі Рогози становить 22 метри. Це – одне з найглибших місць на річці. Для порівняння – глибина русла Нового Дніпра в середньому становить 5-8 метрів.