Балка Ганнівка — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Балка Ганнівка

Балка Ганнівка

Одна з найдовших балок Хортиці з безліччю відгалужень, в якій збереглися старі дуби і степові схили. Байрачні ліси і діброви – це на сьогоднішній день досить рідкісні види ландшафтів навіть для заповідників. Одне з місць, де можна помилуватися цими дарами природи - балка Ганнівка, розташована біля селища "Наукове містечко". Гирло цієї балки зайняте вищезгаданим селищем, а решта русла збереглася практично незмінною. Завдяки цьому тут спостерігається неймовірно живописний краєвид – нижче схилів зростають величезні вікові дуби з широкими кронами, а з боків схилів розселилося степове різнотрав'я з польовими квітами, ковилою і величезною кількістю інших степових рослин. Ганнівка - найбагатше після плавнів місце за кількістю вікових дубів. Ця балка стала першою в історії наших земель пам'яткою природи, заснована вона була ще в середині XIX століття німцями-менонітами, що заснували свою колонію недалеко від балки.

Балка Ганнівка

Уздовж чисельних відгалужень балки проходять стежки, що приводять у верхів'я кожного яру, з якого складається балка. При цьому одні русла практично повністю степові, тоді як інші вкриті густим байрачним лісом, куди не доходить навіть сонячне світло. Навесні балка яскраво зеленіє на сонці від великої кількості високої степової рослинності, деякі схили вкриваються різнокольоровим покривалом барв. У нижній частині русла інколи утворюється невеликий струмок. Незабутнє враження справляють величезні дуби, в тіні яких можна відпочити і помилуватися красою схилів балки. Один з дубів балки, якому вже більше 200 років, навіть має власне ім'я - Віковічний Дуб. Цей могутній дуб стоїть біля доріжки на межі селища і степової частини балки.

 

Показати цей об'єкт на карті

Фото:

Відео:

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Одна з найдовших балок Хортиці з безліччю відгалужень, в якій збереглися старі дуби і степові схили

Цікавий факт

З 1944 по 1952 рік у південній частині Хортиці проходила тимчасова залізнична магістраль, яка пов'язала через острів Хортиця правий і лівий берег Запоріжжя на час відновлення основних мостів після війни. Насип від цієї залізниці збереглася на Хортиці до наших днів.