Поляна Кохання — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Поляна Кохання

Поляна Кохання

У північно-західній частині острова Хортиця, недалеко від Музичиної балки, ось уже більше півтори сотні років росте великий гарний дуб. Йому, як і десяткам інших вікових дубів острова, пощастило пережити безліч подій, в тому числі і війну. Але важкі часи для цього дуба настали пізніше, вже у наш час. У 2006 році біля основи дуба було виявлено дупло висотою більше 4 метрів. У створеній порожнечі величезного стовбура дерева відпочиваючі стали розводити багаття, що призвело до ще більших пошкоджень дуба – порожнеча збільшувалася в розмірі, і в кінцевому підсумку дерево стало триматися лише на шматку кори. Гілки дерева почали гинути, а сам дуб в будь-який момент міг впасти під власною вагою.

Забетонований стовбур дуба

Звернувши увагу на стан дерева, група небайдужих ентузіастів прийняла заходи по відновленню дуба. Порожнеча стовбура була очищена, мертві гілки обрізані, а всі вразливі місця оброблені від гниття і шкідників. Після проведення консультацій з фахівцями кафедри лісового господарства, було зроблено армування стовбура дуба із заповненням порожнечі стовбура бетоном. Після цього дуб почав оживати, з'явилися нові гілки, дуб знову почав давати жолуді. Але на цьому низка сумних подій для дуба не закінчилася. Восени 2008 року частину дуба, на якій залишилася жива кора, облили пальним і підпалили для створення відеоролика з кінною виставою. Все це відбувалося за повної бездіяльності співробітників, відповідальних за збереження природи заповідника. Щоб відновити дуб, довелося зачистити і зафарбувати обвуглену кору, і повністю замінити ґрунт навколо дерева, бо у ґрунт потрапило паливо.

Поляна Кохання сьогодні

Зараз дуб відновився і продовжує жити, і, незважаючи на важку долю, з кожним роком його стан поліпшується завдяки зусиллям небайдужих захисників природи острова Хортиця. Навколо дуба облаштували затишну галявину, яку назвали Галявиною Кохання. На території галявини висадили квіти та декоративні зелені насадження, в тіні вікового дуба встановили лавочки з колод, а на навколишніх деревах розвісили годівниці для птахів, які тепер цілий рік радують своїм співом всіх гостей галявини.

Галявина Кохання на Хортиці

Сильна природна енергетика і розташування в одному з мальовничих куточків острова роблять Галявину Кохання ідеальним місцем для привалу мандрівника, де можна відпочити і душею, і тілом. Природа дякує людям за турботу і любов, і дарує цілющу енергетику кожному, хто приходить сюди з любов'ю в душі. Галявина Кохання стала символом перемоги наших добрих думок і вчинків над злом і руйнуванням, символом відродження світу первозданної Природи – світлого, чистого і духовного.

 

Показати цей об'єкт на карті

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Глибока балка з густим лісом, розташована південніше історико-культурного комплексу "Запорозька Січ"

Цікавий факт

З 1944 по 1952 рік у південній частині Хортиці проходила тимчасова залізнична магістраль, яка пов'язала через острів Хортиця правий і лівий берег Запоріжжя на час відновлення основних мостів після війни. Насип від цієї залізниці збереглася на Хортиці до наших днів.