Святилище "Триглав" — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Святилище "Триглав"

Святилище "Триглав"

Язичницьке дерев'яне святилище, розташоване на північному схилі балки Велика Молодняга. Сучасне святилище має форму корабля. Розташування дерев'яних фігур богів, згідно пантеону князя Володимира в "Повісті минулих літ" наступне. З південного боку розташований Білобог, з північної - Чорнобог; основний Триглав – Перун (по середині), Дажбог (праворуч), Мокоша (ліворуч), перед ними - Собака Симаргл (ніс корабля вказує на схід).

Святилище

У самому центрі святилища розташована Треба - колона для жертвопринесення, що символізує усічену щоглу корабля - це Стрибог, Бог Вітрів. У західній частині святилища розташована корма – Хорс у вигляді прямокутної споруди з колод з образами вовків з чотирьох сторін, далі за ним – місце для кормового. На західному вході на святилище розташований Ключник з щілиною для сокири-ключа, і Цур-охоронець з мечем.

 

Показати цей об'єкт на карті

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Красивий залізобетонний міст, що з'єднує острів Хортиця з Хортицьким районом Запоріжжя

Цікавий факт

Відчути всю міць дніпровських вод, що вдаряються об гранітні пороги, можна, побувавши під Совутиною скелею, в місці, де плоскі скелі впритул підходять до річки. Вечорами і під час скидання води тут можна спостерігати за бурхливими потоками і слухати шум Дніпра.