Хортицький лабіринт — Національний заповідник "Хортиця"

Гід по Хортиці у вас в кишені

Мобільний додаток

  • Працює будь-де без доступу до мережі!
  • Ілюстровані розповіді про понад 150 цікавих місць, пам’яток історії та природи
  • Пішохідні, велосипедні та автомобільні маршрути між будь-якими точками
  • Навігація, пошук та всі об’єкти інфраструктури

Завантажити з Google Play

Виступ Січових козаків

Хортицький лабіринт

Хортицький лабіринт

У північно-західній частині Хортиці в ХХ столітті було створено цілу мережу фруктових садів, між якими були висаджені полезахисні смуги з різних видів дерев та чагарників. Згодом ці персикові, яблуневі, абрикосові, сливові сади були виведені з експлуатації, і на їх місці поступово відновилися степові ландшафти, характерні для всієї підвищеної частини острову Хортиця. У наш час про колись існуючі тут сади нагадують лише нечисленні окремі дерева, що особливо сильно виділяються з навколишніх краєвидів навесні під час цвітіння.

Однак полезахисні смуги з дерев та чагарників, висаджені багато десятиліть тому по периметру садів, залишилися недоторканими. Завдяки різноманіттю видів, що складають ці алеї, та їх перехресному розташуванню відносно один одного, вони стали основою для масштабного туроб'єкту, відкритого тут в 2017 році. Він отримав назву "Хортицький лабіринт".

Тамариксова алея Хортицького лабіринту

Після проведених робіт з розчищення та облагородження доріжок, колись занедбані посадки перетворилися на природну перлину острова Хортиця. Мережа з алей, на кожній з яких ростуть різні види чагарників та дерев, утворює великий лабіринт загальною довжиною понад 3 кілометри. Він складається з семи алей - дубової, липової, тамариксової, катальпової, черемхової, горіхової та кленової. Кожна алея по-своєму унікальна, і в будь-яку пору року всі вони складають велику мальовничу природну композицію, прогулянка всередині якої стає цікавою пригодою. Стежками лабіринту можна скласти десятки різних, несхожих один на інший маршрутів, і за невеликий відрізок шляху побачити величезне різноманіття рослинного світу.

Хортицький лабіринт взимку

Окрім самих алей, в секторах Лабіринту ви знайдете мальовничі просторі галявини, довгі стежки посеред зелених тунелів, фруктові дерева, віковий дуб с бетонним стовбуром. Навесні та влітку степ навколо всіяний квітами та запашними польовими травами. А ще алеї проходять крізь історичні пам'ятки - вали та редути часів російсько-турецької війни 1735-39 років, пам'ятка археології "висота Канфарка", неподалік знаходиться святилище скіфської доби.

Дубова алея восени

Завдяки зручному розташуванню недалеко від основної дороги та арочного мосту, Хортицький лабіринт став місцем тяжіння для багатьох любителів природи, тут часто проводять фотосесії, це місце відмінно проходить для пробіжок та велопрогулянок. З кожним роком територія лабіринту зростає, а його алеї стають ще більш мальовничими та просторими.

 

Показати цей об'єкт на карті

Гід по Хортиці у вас в кишені

Мобільний додаток

  • Працює будь-де без доступу до мережі!
  • Ілюстровані розповіді про понад 150 цікавих місць, пам’яток історії та природи
  • Пішохідні, велосипедні та автомобільні маршрути між будь-якими точками
  • Навігація, пошук та всі об’єкти інфраструктури

Завантажити з Google Play

Кемпінг Сагайдачний

RocknRope: роупджампінг, скелелазання, естремальні експедиції

Теплоходные экскурсии и аренда теплохода в Запорожье от компании Речной Трамвайчик

Куди піти

Затишне місце відпочинку в тіні широкої крони вікового дуба

Цікавий факт

На території меморіально-туристичного комплексу "Скіфський Стан" знаходиться геодезичний знак, якому вже більше 90 років. Мережа, до якої належав пункт, була створена в 1921 році. Знак пережив Велику вітчизняну війну, на ньому є сліди від куль і відколи. Раніше він був встановлений на кургані "Зорова Могила", а зараз знаходиться у доріжки недалеко від лапідарію.