Музичина балка — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Музичина балка

Музичина балка

Широка, прохолодна, тіниста балка з високим лісом у північно-західній частині Хортиці. Є декілька версій тлумачення її назви. За однією з них, тут запорожці влаштовували шумні заходи – свята, бенкети, танці. За іншою версією, свою назву вона одержала від імені рибалки Музики, що колись тут мешкав. Сьогодні цей низинний яр з не дуже крутими схилами являє собою країну казкового лісу, який своєю тінню навіть у спекотні літні дні зберігає в руслі балки приємну прохолоду й свіжість вологого повітря.

У долині балки тече декілька струмків, де-не-де посеред лісу на поверхню виходять граніти. Усе русло Музичиної балки порізано лабіринтом зі стежок, що переплітаються між собою, перетинають русла струмків і виходять на берег Дніпра. Колись тут розташовувався санаторій «Закалка», зараз від нього залишилися лише зруйновані фундаменти й парасолі на пляжі, що, як і раніше, називається «пляж Закалка». Він являє собою стометрову смугу піщаного берега. Улітку тут можна зануритися в прохолодні води Старого Дніпра й помилуватися навколишніми скелями, що нависають над річкою в поєднанні зі смугою лісу понад берегом.

Під час російсько-турецької війни в 1736 році на цьому місці розміщався табір І морської дивізії контр-адмірала Баржа.

 

Показати цей об'єкт на карті

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Чотирьохарковий двояруний міст, що з'єднує острів Хортиця з лівим берегом Дніпра

Цікавий факт

На Хортиці мешкає найменший птах Європи - жовточуба золотомушка. Пташечка розміром до 10 см важить менше, ніж чайна ложка цукру!

Прокат велосипедів на Хортиці