Громушина балка — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Громушина балка

Громушина балка

Простора балка з широким гирлом, що виходить до Старого Дніпра недалеко від острову Байди. Громушині роздоли – так називалися ці землі в козацькі часи, коли тут жив, рибалив і випасав худобу козак по прізвиську Громуха. Русло балки достатньо густо заселено високим листяним лісом, що затінює балку від спеки влітку. Раніше тут розташовувалася база відпочинку Алюмінієвого заводу, в даний час база не працює.

У минулому ця балка славилася своїми джерелами. Один з них активний і популярний в даний час – це джерело з холодною джерельною водою розташоване біля однієї з доріг усередині балки, за водою тут досить часто вишиковується черга. У балці розташований досить широкий пляж з парасольками і роздягальнями, футбольним і волейбольним майданчиками, а також столиками для настільного тенісу.

Тоді як берегова частина балки є чудовим місцем для активного відпочинку, де є пляж, спортивні майданчики і кафе, верхів'я Громушиної балки - це унікальний природний комплекс, де зростають степові трави, а в перелісках часто зустрічаються зайці, фазани і сови. Це - одне з місць на острові, де гармонійно поєднуються цивілізація і незаймана природа. У цій балці в 1739 році, під час російсько-турецької війни, розташовувався табір III морської дивізії.

 

Показати цей об'єкт на карті

Фото:


Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Красивий залізобетонний міст, що з'єднує острів Хортиця з Хортицьким районом Запоріжжя

Цікавий факт

Глибина Старого Дніпра напроти Хортиці в районі правобережної скелі Рогози становить 22 метри. Це – одне з найглибших місць на річці. Для порівняння – глибина русла Нового Дніпра в середньому становить 5-8 метрів.