Турпляж — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Турпляж

Турпляж

Одне з найвідоміших і найпопулярніших місць відпочинку на острові Хортиця – туристичний пляж, що розташований під скелями між профілакторієм комбінату «Запоріжсталь» і балкою Генералкою. Піщаний пляж має довжину 900 метрів, з усіх боків він оточений високими гранітними скелями. Тут росте багато дерев, які дають тінь у спекотні літні дні. На пляжі розташовані декілька джерел з прохолодною водою, що так необхідна під час літнього відпочинку.

Намети на турпляжі

Оскільки пляж «відгороджений» від іншої частини Хортиці високими скелями і є повністю піщаним, це місце – єдине, де дозволяється розпалювати багаття і встановлювати намети. Зверніть особливу увагу на те, що збір дров на острові заборонений, тому їх краще підготувати заздалегідь і привезти з собою. Влітку на турпляжі розміщується великий наметовий табір, тут можна провести день біля води, зустріти захід сонця, а вночі навколо вогнища заспівати пісні під гітару. На турпляжі також регулярно проводяться тренування зі скелелазіння із застосуванням спеціального спорядження – навколишні скелі ідеально підходять для цього виду спорту.

Південна частина турпляжу

Саме на турпляжі в сезон відбувається безліч цікавих заходів під відкритим небом, тут також відзначають основні свята, такі, як ніч на Івана Купала. Тут завжди можна знайти спосіб цікаво провести час.

Деякі туристи організовуються великими наметовими таборами й влаштовують тут стоянки на декілька діб і навіть тижнів. Це – найбільший пляж на Хортиці. Відпочинок на ньому завжди супроводжується незабутніми враженнями від єднання з природою.

 

Показати цей об'єкт на карті

Фото:

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Музей з великою кількістю виставок і експозицій, присвячених історії острову Хортиця та запорозького козацтва

Цікавий факт

На острові Хортиця налічується 1052 види рослин, серед них – 657 місцевих, 249 переселених з інших кліматичних областей, 146 бур'янистих. 41 вид рослин зустрічається тільки тут, також тут зростає 41 вид зникаючих рослин.