Міст Преображенського — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Міст Преображенського

Міст Преображенського

Чотирьохарковий двояруний міст, що з'єднує острів Хортиця з лівим берегом Дніпра – пам'ятник містобудування місцевого значення. Красивий залізобетонний міст, що складається з чотирьох арочних прольотів і двох транспортних ярусів був побудований в 1949-52 роках, разом з другим одноарковим мостом через Старий Дніпро. Мости були зведені на місці зруйнованих під час Великої вітчизняної війни мостів Стрілецького. Автор проекту - інженер Борис Миколайович Преображенський, на честь нього і були названі нові мости. Оскільки після війни країна відчувала брак високоміцної сталі, було прийнято рішення зводити залізобетонні мости. Для зведення мосту необхідно було спочатку побудувати дерев'яний міст-опалубку, а потім вже на її основі будувати сам залізобетонний міст. На момент будівництва мости не були розраховані на наявний сьогодні потік транспорту, тому зараз вони не витримують навантаження - однієї смуги для руху не вистачає. У зв'язку з цим паралельно з цими мостами будуються нові.

Міст Преображенського, вигляд з води

Міст має два яруси: по нижньому прокладені пішохідні доріжки та автомобільна дорога, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку, на верхньому ярусі проходить двоколійна залізниця. Довжина мосту - 560 метрів, висота - 54 метри. Мости офіційно є пам'яткою культурної спадщини України, їх конструкція доповнює і прикрашає річковий пейзаж. Дуже легкою і витонченою виглядає конструкція цього мосту – арочні прольоти, що нависають над водами Дніпра, здається, летять, немов чайки.

 

Показати цей об'єкт на карті

Фото:


Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Кам`яна закладка яйцевидної форми – частина культового комплексу бронзової епохи (2000 років до н.е.)

Цікавий факт

На острові Хортиця на высокому пагорбі біля музею козацтва встановлено найвищий флагшток в Україні. Його висота – 35 метрів, а площа прапора – 50 квадратних метрів.