Совутина балка — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Совутина балка

Совутина балка

Глибока балка з густим лісом, розташована південніше історико-культурного комплексу "Запорозька Січ". Ця лісиста балка, як і скеля, біля підніжжя якої вона знаходиться, названа на честь "Стадника" січового товариства Совути, котрий спостерігав тут за табунниками, що випасали худобу. В наш час русло цієї балки перетворилось на улюблене місце відпочинку багатьох гостей Хортиці. Місце справді зручне – балка розташована в багатому на пам'ятки північно-східному куточку острова: північніше знаходяться музей і Січ, а південніше – цілий ланцюжок святилищ.

Берег Совутиної балки

Завдяки автодорозі й стоянці біля Січі, що проходить недалеко звідси, це місце дуже доступне – всього пару хвилин прогулянки, і ви вже стоїте біля входу в балку. Вглиб русла веде безліч стежок, деякі з них проходять уздовж схилів, вкритих степовими травами. Внизу – прохолодний листяний ліс і затишний вихід до річки, де можна посидіти на каменях і помилуватись околицями, а ще – побачити залишки легендарних Дніпрових порогів і величний ДніпроГЕС.

 

Показати цей об'єкт на карті

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Унікальний історико-культурний комплекс, що відтворює образ козацької столиці і атмосферу часів козацтва

Цікавий факт

Пам'ятник Богдану Хмельницькому, що стоїть зараз в центрі Запоріжжя в районі парку Металургів, 30 років знаходився на Хортиці в парку на території бази відпочинку алюмінієвого комбінату

Прокат велосипедів на Хортиці