Музей історії запорозького козацтва — Національний заповідник "Хортиця"

Гід по Хортиці у вас в кишені

Мобільний додаток

  • Працює будь-де без доступу до мережі!
  • Ілюстровані розповіді про понад 150 цікавих місць, пам’яток історії та природи
  • Пішохідні, велосипедні та автомобільні маршрути між будь-якими точками
  • Навігація, пошук та всі об’єкти інфраструктури

Завантажити з Google Play

Виступ Січових козаків

Музей історії запорозького козацтва

Музей історії запорозького козацтва

Музей козацтва тимчасово зачинений на реекспозицію! Запрошуємо відвідати історико-культурний комплекс "Запорозька Січ"!

Музей з великою кількістю виставок і експозицій, присвячених історії острову Хортиця та запорозького козацтва. Музей було відкрито 14 жовтня 1983 року, і спочатку містив у собі матеріали про історію острова Хортиця з прадавніх часів до сучасності, а також деякі відомості про запорозьке козацтво у світлі радянської ідеології. Більшу частину всієї інформації займали відомості про боротьбу за соціалізм. У ті часи музей називався "Музей історії Запоріжжя". Зі здобуттям незалежності України музей перепрофільований у Музей історії запорозького козацтва, а розділи експозиції, присвячені епосі соціалізму, були демонтовані.

Сьогодні Музей козацтва на Хортиці – це одне із найпопулярніших місць відвідування туристів, і одне із найбагатших історичними матеріалами місць у Запорізькому краї. У музеї діє безліч цікавих експозицій, присвячених практично всім сторонам історії життя острову Хортиця. Експозиція "Хортиця в найдавніші часи" оповідає про період історії Хортиці від епохи пізнього палеоліту до раннього залізного віку. Наступна експозиція – "Острів Хортиця в часи Київської Русі", представлена численними історичними знахідками цього часу, у тому числі - безліч об'єктів з поселення "Протолче". Періоду запорозького козацтва присвячено дві експозиції – "Причини виникнення й формування запорозького козацтва", і "Військове мистецтво запорозьких козаків". Тут можна побачити колекцію козацької зброї, монети, і польські предмети, також тут виставлені макети козацьких возів і козацького судна – "Чайки".

Ятагани в експозиції зброї

Також у музеї є три діорами, які залишають незабутні враження від перегляду. Перша з них – "Битва Святослава", розповість про останній героїчний бій великого князя біля Дніпровських порогів у 972 році. Діорама "Військова рада на Січі" розповість про проведення козацьких зборів на січовій площі, і передасть атмосферу духу козацьких часів. Третя діорама – "Нічний штурм Запоріжжя в 1943 році", розкриває деталі битви, у результаті якої місто було звільнене від ворога у роки Великої вітчизняної війни, у ніч з 13 на 14 жовтня 1943 року. У діорамі присутні справжні військові предмети – міномет, міни, снаряди, і навіть німецька авіабомба.

Макет Троїцької церкви

На території музею також діють тематичні виставки "Запорозьке козацтво у визвольній війні під командуванням Б. Хмельницького", "Духовний світ запорозького козацтва", "Запорозькі Вольності в часи Нової Січі", "Запорізькі землі після ліквідації Січі", "Заселення Запорізького краю", і "Зброя козацьких часів". Усі виставки представлені багатими колекціями цікавих матеріалів, які доносять до відвідувачів докладні відомості про цікаві факти історії з життя наших предків на Запорізьких землях.

Також у будинку музею знаходиться точка продажу різних корисних матеріалів про острів Хортиця і його історію. Тут можна придбати книги, брошури, путівники, карти, сувеніри, колекційні історичні предмети, фотографії й картини з зображеннями визначних пам'яток острова Хортиця та Запорізького краю.

 

Показати цей об'єкт на карті

Гід по Хортиці у вас в кишені

Мобільний додаток

  • Працює будь-де без доступу до мережі!
  • Ілюстровані розповіді про понад 150 цікавих місць, пам’яток історії та природи
  • Пішохідні, велосипедні та автомобільні маршрути між будь-якими точками
  • Навігація, пошук та всі об’єкти інфраструктури

Завантажити з Google Play

Кемпінг Сагайдачний

RocknRope: роупджампінг, скелелазання, естремальні експедиції

Теплоходные экскурсии и аренда теплохода в Запорожье от компании Речной Трамвайчик

Куди піти

Чотирьохарковий двояруний міст, що з'єднує острів Хортиця з лівим берегом Дніпра

Цікавий факт

На території меморіально-туристичного комплексу "Скіфський Стан" знаходиться геодезичний знак, якому вже більше 90 років. Мережа, до якої належав пункт, була створена в 1921 році. Знак пережив Велику вітчизняну війну, на ньому є сліди від куль і відколи. Раніше він був встановлений на кургані "Зорова Могила", а зараз знаходиться у доріжки недалеко від лапідарію.