Високий пагорб — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Високий пагорб

Високий пагорб

Земляний пагорб біля музею, на якому встановлений найвищий флагшток в Україні. Звідси відкривається неймовірний вид на Дніпро. Під час будівництва Музею історії запорозького козацтва був виритий котлован для спорудження будівлі. Грунт, що звільнився, було вирішено не вивозити, а спорудити з нього пагорб, з якого буде зручно оглядати мальовничі околиці Хортиці. Місце його розміщення виявилося дуже вдалим – тут є природна піднесеність, а з пагорбу, що додає ще більше десяти метрів висоти, відкривається вид, від якого перехоплює подих: попереду – північний край Хортиці і гребля ДніпроГЕСу, а довкола – панорамні види острова Хортиця і широкого дніпровського русла. Радіус огляду з цієї точки складає більше десяти кілометрів у всіх напрямках.

24 серпня 2011 року з нагоди святкування 20-ої річниці незалежності України на вершині пагорба був обладнаний насипний оглядовий майданчик, а на ньому встановлений найвищий в Україні флагшток з великим державним прапором України. Висота флагштока складає 35 метрів, діаметр в нижній частині – 53 сантиметри, а розмір полотнища величезного прапора – 50 квадратних метрів. Установка найвищого в країні флагштока була занесена до Книги рекордів України.

 

Показати цей об'єкт на карті

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Найбільше святилище на Хортиці: 3 кромлехи і 7 закладок, що датуються II тисячоліттям до н.е.

Цікавий факт

З 1944 по 1952 рік у південній частині Хортиці проходила тимчасова залізнична магістраль, яка пов'язала через острів Хортиця правий і лівий берег Запоріжжя на час відновлення основних мостів після війни. Насип від цієї залізниці збереглася на Хортиці до наших днів.