Тарасова стежка — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Тарасова стежка

Тарасова стежка

Мальовнича пішохідна стежка в північній околиці Хортиці – шлях, яким у 1843 році прогулювався Тарас Шевченко. Острів Хортиця завжди був популярним місцем, цей куточок заповідної природи відвідав і найвідоміший український поет – Тарас Григорович Шевченко. Влітку 1843 року, діставшись на кораблі до Катеринослава (сучасний Дніпропетровськ), молодий 29-річний поет і художник відправився пішим ходом вбік Олександрівська (нинішнього Запоріжжя) уздовж порогів стежками, а потім, минувши Кічкаську переправу, зупинився в гостях у Прокопа Булата. Груша, яка вже в той час росла біля будинку родини Булатів, і зараз іменується "Шевченківською грушею", і є визначною пам'яткою міста (вона знаходиться на лівому березі). Звичайно ж, у плани поета входило й відвідування легендарного острову. Син Прокопа, Роман Булат, кілька днів підряд перевозив у човні-каюку Тараса Шевченка на Хортицю.

Одне з місць відпочинку на маршруті

Частина шляху, яким, згідно з розповідями, ходив поет, була оформлена гранітними стелами з уривками з творів Кобзаря, присвячених Хортиці, Запорізькому краю, Дніпру й порогам. Стежка починається біля підніжжя високого пагорбу недалеко від музею, і проходить вздовж узбережжя Хортиці, повертаючи на захід. Тут, у північній околиці острову Хортиця, зі скелястої височини відкривається вид на Дніпро, що розділяється островом на два річища, на залишки порогів у вигляді скель посередині русла, і на ДніпроГЕС. Вздовж маршруту в мальовничих місцях дороги встановлені лавки, на яких можна відпочити, милуючись мальовничими панорамами Дніпра. Тарасовою стежкою в заповіднику можна замовити 45-хвилинну екскурсію з розповіддю про подробиці відвідування Хортиці Тарасом Шевченко, і пов'язаних із цією частиною Хортиці цікавих фактах.

 

Показати цей об'єкт на карті

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Поляна недалеко від Музею козацтва, на якій проводяться козацькі заходи і народні свята

Цікавий факт

На острові Хортиця налічується 1052 види рослин, серед них – 657 місцевих, 249 переселених з інших кліматичних областей, 146 бур'янистих. 41 вид рослин зустрічається тільки тут, також тут зростає 41 вид зникаючих рослин.

Прокат велосипедів на Хортиці