Тарасова стежка — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Тарасова стежка

Тарасова стежка

Мальовнича пішохідна стежка в північній околиці Хортиці – шлях, яким у 1843 році прогулювався Тарас Шевченко. Острів Хортиця завжди був популярним місцем, цей куточок заповідної природи відвідав і найвідоміший український поет – Тарас Григорович Шевченко. Влітку 1843 року, діставшись на кораблі до Катеринослава (сучасний Дніпропетровськ), молодий 29-річний поет і художник відправився пішим ходом вбік Олександрівська (нинішнього Запоріжжя) уздовж порогів стежками, а потім, минувши Кічкаську переправу, зупинився в гостях у Прокопа Булата. Груша, яка вже в той час росла біля будинку родини Булатів, і зараз іменується "Шевченківською грушею", і є визначною пам'яткою міста (вона знаходиться на лівому березі). Звичайно ж, у плани поета входило й відвідування легендарного острову. Син Прокопа, Роман Булат, кілька днів підряд перевозив у човні-каюку Тараса Шевченка на Хортицю.

Одне з місць відпочинку на маршруті

Частина шляху, яким, згідно з розповідями, ходив поет, була оформлена гранітними стелами з уривками з творів Кобзаря, присвячених Хортиці, Запорізькому краю, Дніпру й порогам. Стежка починається біля підніжжя високого пагорбу недалеко від музею, і проходить вздовж узбережжя Хортиці, повертаючи на захід. Тут, у північній околиці острову Хортиця, зі скелястої височини відкривається вид на Дніпро, що розділяється островом на два річища, на залишки порогів у вигляді скель посередині русла, і на ДніпроГЕС. Вздовж маршруту в мальовничих місцях дороги встановлені лавки, на яких можна відпочити, милуючись мальовничими панорамами Дніпра. Тарасовою стежкою в заповіднику можна замовити 45-хвилинну екскурсію з розповіддю про подробиці відвідування Хортиці Тарасом Шевченко, і пов'язаних із цією частиною Хортиці цікавих фактах.

 

Показати цей об'єкт на карті

Кемпінг Сагайдачний

RocknRope: роупджампінг, скелелазання, естремальні експедиції

Теплоходные экскурсии и аренда теплохода в Запорожье от компании Речной Трамвайчик

Куди піти

Унікальна пам'ятка археології, що включає в себе 12 кромлехів і 6 кам'яних закладок кінця V - початку IV тисячоліття до н.е.

Цікавий факт

Довжина шляху навколо всієї Хортиці по колу берегової лінії – близько 27 кілометрів. Щоб обійти весь острів по берегу пішки, знадобиться йти без зупинок близько 6 годин в середньому темпі.