Січові Ворота — Національний заповідник "Хортиця"

Гід по Хортиці у вас в кишені

Мобільний додаток

  • Працює будь-де без доступу до мережі!
  • Ілюстровані розповіді про понад 150 цікавих місць, пам’яток історії та природи
  • Пішохідні, велосипедні та автомобільні маршрути між будь-якими точками
  • Навігація, пошук та всі об’єкти інфраструктури

Завантажити з Google Play

Виступ Січових козаків

Січові Ворота

Січові Ворота

Масивна гранітна скеля, що підковою обрамляє північне узбережжя Хортиці, біля самої крайньої точки острова переривається мальовничою глибокою ущелиною, названою Січовими Воротами. В цій точці Дніпро, б'ючись об масивний край Хортиці, розділяється на два русла – вузький скелястий Старий Дніпро між Хортицею та правим берегом, і широкий просторий Новий Дніпро між лівим берегом і островом. Колись звідси починалася піщана коса, яка з'єднувала північний край Хортиці з кам'яними островами, видимими нині у напрямку ДніпроГЕСу. Косу змило під час однієї з повеней.

Південний схил ущелини

Назву "Січові Ворота" це місце отримало завдяки легенді, згідно з якою на Січ можна було потрапити тільки в цьому місці, де стояла козацька варта. Ворог, не знаючи дозволеного шляху, потрапляв у пастку, а козаків, що відправлялися в дорогу, попереджали, що повернутися вони зможуть тільки через ці скелясті "ворота". Пов'язана з цим місцем і ще одна легенда, що оповідає про випробування, яке чекало всіх, кого збиралися посвятити в козаки. Через цю ущелину перекидалася колода, її старанно обмазували салом, а випробовуваний повинен був із зав'язаними очима перейти цією колодою з одного боку скелі на інший. Тих, хто пройшов випробування, посвячували у козаки, а потерпілих невдачу ловили знизу, і запрошували пройти випробування вже через рік.

Вид всередині ущелини

Ця скеляста ущелина - неймовірно мальовниче місце. Обережно спустившись по скелях донизу, ви потрапите у світ, який здається повністю відокремленим від навколишньої місцевості. З боків стіною стоять дві високі скелі, затуляючи сонячне світло. Знизу - волого і прохолодно, є зручний вихід до води з видом на ДніпроГЕС і скелі у Дніпрі. На скелястих схилах живуть дивовижні рослини, подекуди прямо зі скель ростуть дерева. Це місце - дуже тихе і відокремлене, тут можна під шум дніпровських вод помилуватися не тільки річкою, але і неймовірними скелястими ландшафтами. Знизу здається, що скелі ущелини тягнуться до самого неба, звідси вони виглядають надзвичайно високими. Переміщуючись по скелях ущелини, можна побачити багато нового і цікавого, відправившись в незабутню подорож у світ стародавніх скель острову Хортиця.

 

Показати цей об'єкт на карті

Гід по Хортиці у вас в кишені

Мобільний додаток

  • Працює будь-де без доступу до мережі!
  • Ілюстровані розповіді про понад 150 цікавих місць, пам’яток історії та природи
  • Пішохідні, велосипедні та автомобільні маршрути між будь-якими точками
  • Навігація, пошук та всі об’єкти інфраструктури

Завантажити з Google Play

Кемпінг Сагайдачний

RocknRope: роупджампінг, скелелазання, естремальні експедиції

Теплоходные экскурсии и аренда теплохода в Запорожье от компании Речной Трамвайчик

Куди піти

Простора балка з широким гирлом, що виходить до Старого Дніпра недалеко від острову Байди

Цікавий факт

Довжина шляху навколо всієї Хортиці по колу берегової лінії – близько 27 кілометрів. Щоб обійти весь острів по берегу пішки, знадобиться йти без зупинок близько 6 годин в середньому темпі.