Хортицькі плавні — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Хортицькі плавні

Хортицькі плавні

Південна частина Хортиці - це одна з небагатьох збережених ділянок Великого Лугу Запорозького, легендарної країни Гілеї. До затоплення водами Каховського водосховища, країна плавнів займала площу від острова Хортиця і далі вниз за течією Дніпра на десятки кілометрів. Після створення водосховища заповідні плавні Великого Лугу опинилися під водою, і лише піднесені ділянки плавнів залишилися на поверхні - це плавні Хортиці, і частина плавнів нижче острова. Саме плавні займають більшу частину південного сегмента Хортиці - тут плато острова різко знижується, спускаючись практично до рівня дніпровських вод, а степові і лугові ландшафти змінюються непрохідними лісами на узбережжі численних озер, з'єднаних протоками.

Куточок плавнів Хортиці

Хортицькі плавні - зона абсолютної заповідності: тут мешкає безліч видів тварин, птахів, риб і комах, в тому числі - дуже рідкісних. Крім того, в плавнях зустрічається велика частина найстаріших дерев Хортиці, в тому числі і вікових дубів. Завдяки тому, що втручання людини в природу тут мінімальне, в плавнях зберігається незаймана природа, що стала домівкою для сотень видів тварин. З огляду на те, що такий природний світ розташувався поблизу географічного центру величезного промислового міста, плавні Хортиці можна повноправно вважати справжнім дивом нашої природи.

На екскурсійній стежці

У плавнях Хортиці діє найбільш суворий режим заповідності, відвідувати їх рекомендується тільки на території спеціально облаштованої екскурсійної стежки в урочищі Протолче, дотримуючись максимальної тиші та обережності, щоб не потривожити звірів і птахів, що мешкають тут. Прогулянка по екскурсійній стежці дозволяє за невеликий відрізок шляху побачити всю красу і різноманітність природного світу хортицьких плавнів, насолодитися унікальними пейзажами, і вдихнути кристально чисте повітря казкової заповідної країни, не виїжджаючи за межі одного з найбільш промислових міст України.

Плавні острова Хортиця

 

Показати цей об'єкт на карті

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Висока гранітна скеля в одному з наймальовничіших місць східного узбережжя Хортиці

Цікавий факт

На острові Хортиця налічується 63 пам'ятки історії та археології