Телеканал BBC розпочав зйомки фільму про острів Хортиця — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Телеканал BBC розпочав зйомки фільму про острів Хортиця

Телеканал BBC розпочав зйомки фільму про острів Хортиця

У суботу, 25 квітня, британський телеканал BBC розпочав зйомки фільму з циклу "Острови світу", який буде присвячено острову Хортиця. Про це в коментарі сайту острова Хортиця розповів генеральний директор національного заповідника Максим Остапенко.

"Зйомки тривають вже другий день. Перший день у нас був ознайомчий. Знімальна група об’їхала всю територію Хортиці, підібрала локації для зйомки з води, підібрала місця для зйомки з коптера і оглянула об’єкти, де будуть проходити зйомки. Сьогодні знімали на природі та на території комплексу "Запорозька Січ"”, вони записали виступ козаків. Зйомки проходять дуже динамічно, і планується за найближчі три дні набрати відео з попередньо обраних об’єктів", – зазначив Максим Остапенко.

Короткометражний документальний фільм про Хортицю стане частиною циклу програм про острови світу для BBC Travel і телеканалу BBC World. Хортиця стала одним із шести островів світу, про який буде знято фільм цього циклу. Знімальна група складається з чотирьох осіб, для зйомки використовують камери на квадрокоптерах на радіоуправлінні. Плануються зйомки з суші, з води та повітря. В результаті відеоролик тривалістю 5-6 хвилин розповість усьому світу про унікальну історію, природний світ острова Хортиця, про людей, які тут живуть і відвідують Хортицю.

"Окремий день буде присвячено плавням, вони також знімають скелі острову. Зйомки також будуть проходити в кінному театрі і на реконструкційному майданчику з "чайкою". Я думаю, що зйомок рідкісних тварин не буде. В першу чергу, це програма про людей і про ті емоції, які люди можуть отримати, відвідуючи такі місця", – розповів директор заповідника.

Максим Остапенко зазначив, що Хортиця сподобалась гостям з туманного Альбіону, однак вони були засмучені відсутністю у продажу звичних для британців сендвічів.

Михайло Криволапов

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Мальовнича прохолодна балка, що спускається до Старого Дніпра на західному узбережжі Хортиці

Цікавий факт

Одна з альтанок острова Хортиця, розташована на скелястому західному березі, пережила Другу світову війну. На території профілакторію Запоріжсталі раніше розташовувалося дві альтанки, і лише одній з них вдалося дивом уціліти в роки війни і дожити до наших днів.