Опубликовані детальні аерофотознімки Хортиці та Запоріжжя за 1966 рік — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Опубликовані детальні аерофотознімки Хортиці та Запоріжжя за 1966 рік

Опубликовані детальні аерофотознімки Хортиці та Запоріжжя за 1966 рік

Сьогодні, 19 березня, на сайті hortica.zp.ua на інтерактивній історичній карті острова з'явилися прив'язані до місцевості аерофотознімки Хортиці, зроблені в 1966 році. Тепер всі бажаючі можуть побачити, як виглядав острів 50 років тому. За словами автора сайту, розробника Олексія Толмачова, ці фотоматеріали є унікальними в своєму роді завдяки високій деталізації.

"Аерофотознімки 1966 року відрізняються високою якістю і детальністю - це найдокладніші історичні фотографії Хортиці з висоти, наявні на сьогоднішній день, їх якість можна порівняти з сучасними супутниковими знімками. Щоб досить точно прив'язати знімки до місцевості, а потім склеїти їх воєдино, знадобилося більше двох тижнів кропіткої роботи. Тепер, коли ця робота виконана, всі бажаючі зможуть побачити, яким був наш острів і наше місто півстоліття тому" - розповів Олексій Толмачов.

До цього дня на історичній сторінці сайту вже були аерофотознімки 1941, 1944, 1965 і 1975 років. Таким чином, новий матеріал став вже п'ятим в колекції. Сторінка про історію острова дозволяє перемикатися між історичними знімками та сучасним супутниковим знімком, розглядаючи всі деталі місцевості і порівнюючи зміни, які відбулися в тих чи інших місцях.

Крім того, знімки 1966 року з'явилися і на сайті history.zp.ua, який охоплює не тільки острів Хортиця, а й всю територію Запоріжжя. На цьому сайті можна візуально порівнювати місцевість за різні періоди часу, розділивши екран на дві частини і керуючи шарами історичних аерофотознімків.

Нагадаємо, що вже в квітні цього року на історичній сторінці про острів Хортиця з'являться прив'язані до місцевості історичні фотографії за весь період XX століття. В кінці лютого було оголошено збір фотоматеріалів з особистих архівів всіх бажаючих, збір триватиме до початку квітня.

Кемпінг Сагайдачний

RocknRope: роупджампінг, скелелазання, естремальні експедиції

Теплоходные экскурсии и аренда теплохода в Запорожье от компании Речной Трамвайчик

Куди піти

Чотирьохарковий двояруний міст, що з'єднує острів Хортиця з лівим берегом Дніпра

Цікавий факт

На острові Хортиця на высокому пагорбі біля музею козацтва встановлено найвищий флагшток в Україні. Його висота – 35 метрів, а площа прапора – 50 квадратних метрів.