На Хортиці реконструювали стародавнє святилище (ФОТО) — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

На Хортиці реконструювали стародавнє святилище (ФОТО)

На Хортиці реконструювали стародавнє святилище (ФОТО)

На острові Хортиця недалеко від профілакторію заводу "Запоріжсталь" археологи реконструювали стародавнє святилище, знайдене в ході розкопок в 2013 році. Культова споруда, що датується епохою бронзи, являє собою два кола з каменів, при цьому одне з кілець знаходиться всередині іншого. На краю конструкції стоїть висока гранітна стела - менгір.Під час розкопок тут також було знайдено скіфське поховання. Ще однією особливістю стародавнього культового комплексу стала незвичайна знахідка - тут був виявлений мінерал реальгар, не характерний для нашого регіону. У давнину скіф'янки використовували його в якості рум'ян.

Так само, як і у святилища-"обсерваторії", яке на сьогодні є найбільшим на Хортиці, знайдена конструкція зорієнтована за сторонами світу. Завдяки проведеній реконструкції археологи відновили святилище в тому вигляді, в якому воно було знайдено, і перенесено на поверхню, щоб всі бажаючі могли побачити унікальну знахідку, і в буквальному сенсі доторкнутися до старовини.

Кемпінг Сагайдачний

RocknRope: роупджампінг, скелелазання, естремальні експедиції

Теплоходные экскурсии и аренда теплохода в Запорожье от компании Речной Трамвайчик

Куди піти

Реставраційний ангар з унікальними кораблями різних епох, пам'ятки гідроархеології світового масштабу

Цікавий факт

Відчути всю міць дніпровських вод, що вдаряються об гранітні пороги, можна, побувавши під Совутиною скелею, в місці, де плоскі скелі впритул підходять до річки. Вечорами і під час скидання води тут можна спостерігати за бурхливими потоками і слухати шум Дніпра.