Правила відвідування — Національний заповідник "Хортиця"

Гід по Хортиці у вас в кишені

Мобільний додаток

  • Працює будь-де без доступу до мережі!
  • Ілюстровані розповіді про понад 150 цікавих місць, пам’яток історії та природи
  • Пішохідні, велосипедні та автомобільні маршрути між будь-якими точками
  • Навігація, пошук та всі об’єкти інфраструктури

Завантажити з Google Play

Виступ Січових козаків

Правила відвідування Хортиці

На території, що включає в себе весь острів Хортиця, острови Дубовий, Середній, Три стовпи, Два стоги, Байди, Розтьобин, на прилеглій до них береговій лінії шириною 50 метрів від берега, а також на всій території урочища Вирва, діють наступні правила:

Розпалювання багать На всій території заповідника, крім турпляжу, заборонено розведення багать (навіть у мангалі!), і будь-яке користування відкритим вогнем.
Лісокористування Заборонено будь-яке лісокористування – заготівля дров, вирубка дерев, збір сухих гілок, у тому числі – упалих. Для розведення багаття на турпляжі необхідно приносити свої дрова.
Забруднення території Забруднення території заповідника неприпустимо. Сміття, що залишилось після відпочинку, ви можете викинути в будь-який сміттєвий контейнер. Розташування сміттєвих контейнерів зазначено на карті мобільного путівника по Хортиці.
Вигул домашніх тварин Вигул домашніх тварин, у тому числі – на повідку, забороняється на території острова Хортиця. Вирушаючи на Хортицю, залишайте своїх домашніх улюбленців вдома.
Встановлення наметів Для встановлення наметів і організації наметових таборів на Хортиці виділено спеціальне місце – турпляж. На решті території встановлення наметів забороняється.
Рибальство По всій береговій лінії острова Хортиця та в його внутрішніх акваторіях заборонено рибальство будь-якими способами лову, а також знаходження на Хортиці зі знаряддями лову.
Збір рослин Не допускається збір рослин, насіння, саджанців, грибів і інших природних матеріалів на всій території заповідника.
Захід плавзасобів в акваторію Суворо забороняється підходити до Хортиці й до прилеглих островів на будь-яких видах плавзасобів ближче 50 метрів від берега, причалювати до берега, а також запливати на територію заповідних плавневих озер.
З'їзд автотранспорту з асфальту На Хортиці рух автотранспорту дозволено тільки по асфальтованих дорогах. З'їзд з основних доріг і паркування поза паркувальними зонами заборонені.
Мисливство Полювання на території заповідника веде до кримінальної відповідальності. Перебування із знаряддями полювання, а також з мисливськими видами собак, прирівнюється до полювання.
Куріння Куріння стає причиною дуже великої кількості пожеж на Хортиці, навіть у холодну пору року. Будь ласка, утримайтеся від куріння на заповідній землі Хортиці.
Розвішування стрічок на деревах Суворо забороняється прив'язувати на гілки дерев стрічки та інші сторонні предмети, в тому числі – на території святилищ.

Якщо під час перебування на острові Хортиця ви знайшли порушення одного або декількох з перерахованих вище правил, повідомте нам про це. Для цього просто встановіть позначку на інтерактивній карті в додатку для мобільних пристроїв на платформі Android, або зв'яжіться із співробітниками служби режиму заповідника. . Це допоможе знайти порушників і запобігти негативним наслідкам порушення режиму заповідника.

На території туристичного пляжу дозволяється розведення багать і установка наметів, за умови дотримання повної безпеки для інших відвідувачів і для навколишнього середовища. При цьому збір дров і будь-яке лісокористування суворо заборонені, в тому числі на території туристичного пляжу.

Гід по Хортиці у вас в кишені

Мобільний додаток

  • Працює будь-де без доступу до мережі!
  • Ілюстровані розповіді про понад 150 цікавих місць, пам’яток історії та природи
  • Пішохідні, велосипедні та автомобільні маршрути між будь-якими точками
  • Навігація, пошук та всі об’єкти інфраструктури

Завантажити з Google Play

Кемпінг Сагайдачний

RocknRope: роупджампінг, скелелазання, естремальні експедиції

Теплоходные экскурсии и аренда теплохода в Запорожье от компании Речной Трамвайчик

Куди піти

Унікальний історико-культурний комплекс, що відтворює образ козацької столиці і атмосферу часів козацтва

Цікавий факт

Перші кургани на Хортиці почали зводити задовго до появи найдавнішої з Єгипетських пірамід – в IV тисячолітті до нашої ери. Для порівняння, дата побудови найдавнішої єгипетської піраміди фараона Джосера - близько 2770 року до нашої ери.